Denní režim

28. září 2016 v 14:32 | 00 |  My diary
Dneska poprvé zkouším dodržovat nějaký časový harmonogram dne. Jsem úplně na začátku, takže zkouším hlavně upravit spánek a přes den něco dělat. Jsem opravdu jako praštěná kladivem. Motá se mi hlava, když vylezu z postele a třeba jen půl hodiny chodím po domě, tak se cítím malátná a chce se mi zase ležet. Dneska jsem se bohužel probudila zase kolem poledne, i když jsem si včera léky na spaní brala už v 8 večer, nepodařilo se mi usnout dřív jak v 1 ráno. Včera jsem se celý den snažila něco dělat, uklízela jsem pokoj a byla i venku, ale usnout se mi nepodařilo. Argumenty typu "nediv se, že nespíš, když celý den ležíš" mi tady ani nezkoušejte psát. Není to tolik ani o fyzické únavě, jako o té psychické. Stačí jen myslet na nějakou aktivitu a já už mám chuť si lehnout a schovat se před ní.
Popravdě, je těžké se snažit, když vám nic nedává smysl, ale já už dál nemůžu nechat druhé, aby se o mě starali. Byly chvíle, kdy jsem sama ani nedokázala dojít dolů a najíst se. Mamka mi musela pomáhat se i umýt a obléct. Moje tělo bylo jako ze železa. Nemohla jsem ani zvednout ruce nad hlavu. To je něco, co nepochopíte, dokud to nezažijete. Tak silná deprese může být. A ten chaos, který je nejen všude kolem, ale i uvnitř. Snažím se z tohohle bludného kruhu dostat. Nemám pořád stejně silnou depresi, během dne ta míra skáče. Ale nejhorší je to ráno. Večer už jsem tak nějak "rozhýbaná" a dokážu aspoň něco.
Moje aktální pocity...připadá mi, jako bych měla vylézt Mount Everest. Ta představa, co mě všechno čeká, co udělat, abych byla zase člověk a ne jen skořápka.

Úkoly pro dnešek:

  • Vstát v 9 hodin, vzít si léky (neslyšela jsem budík, takže jsem to nedodržela)
  • Najíst se aspoń 3x denně - zkusím něco ještě sníst večer
  • Uklidit si pokoj - už jsem ve třetině, pravděpodobně mi to bude trvat až do večera
  • Jít na procházku - chystám se aspoň obejít ulici
  • Jít spát nejpozději v 10 hodin - léky si vezmu dříve, už v 7 večer

Tohle je podle mě trefné

Výsledek obrázku pro depression graph
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama