Pozdravy z Anglie

12. prosince 2017 v 14:10 | Teri |  My diary
Po několika měsících se zase ozývám s dobrými zprávami a také novými životními zkušenostmi, které změnily můj pohled na svět a na sebe samotnou.

Po měsících dřiny, kterou jsem investovala do tvorby nového života v Anglii se cítím jako nový člověk. Našla jsem si tu přátele a také se setkala s osobou, která je stejně jako já, hraniční. To mi dalo neskutečně cenné zkušenosti a postřehy. Studium v Anglii je pro Čecha složité a ne vždy úplně bez problémů. Dokázala jsem se přizpůsobit vcelku rychle, jak lidem tak i systému, který tu funguje. Začala jsem znovu a musím říct, že se cítím mnohem lépe než kdy předtím.

Pořebovala jsem opustit svůj starý život v Česku, kde jsem emocionálně strádala. V Anglii jsem šťastná i když bych lhala, kdybych řekla, že moje BPD naprosto zmizelo. Byly chvíle, kdy se moje staré "já" dralo zpátky na povrch, aby zkomplikovalo všechno, čeho jsem dopodud dosáhla.
Pořád mám úzkostlivé stavy a mírné depresivní epizody, ale protože jsem se s tím smířila jako s částí mé osobnosti, je to pro mě mnohem jednodušší a hlavne kratší. Netrvá mi dlouho se stabilizovat a dostat se trochu do klidu, protože kolem mě nejsou podněty, které mě stresují.

Předtím byli hlavním zdrojem mých ukostí a depresí lidé kolem mě. Ale potom, co jsem se odřízla od těch, kteří mi působili bolest jsem se jako zázrakem dostala do stavu vyrovnanosti. Musím říct, že změna prostředí opravdu velmi pomáhá, i když to neřeší úplně všechno. Pořád mám chvíle, kdy mám strach o to, co se může stát a dny, kdy nemůžu vylézt z postele. Ale to je život. Tak to prostě je a já to přijímám jako daň za to, že jsem dlouhodobě v pohodě a nepůsobím potíže svému okolí.

Včera jsem dorazila zpátky do České Republiky. Nebylo to pro mě lehké. Uvědomila jsem si, že chci zpátky do Anglie. Jsem v Česku asi dva dny a už jsem měla panický záchvat pláče, černé myšlenky a dost mi poklesla dobrá nálada. Zase jsem viděla svůj starý domov, který jsem vždycky nenáviděla. Jsem tu s rodinou, kterou ráda vidím a chci s ní strávit hezké svátky. Nicméně potom letím zpět od Anglie a nevím, jestli se vrátím.

Čtenářům, kteří neztratili trpělivost a pořád navštěvují můj blog se ze srdce omlouvám za ignoraci, a přeji krásné a pohodové Vánoce a Nový rok.

S láskou,
Teri

quotes, goodbye, and hello image
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama